Malý Ratmírov Malý Ratmírov jezdecká stáj Kavalkáda Krusičany ustájení koní poblíž Prahy ustájení koní u Benešova Malý Ratmírov Malý Ratmírov jezdecká stáj Kavalkáda Krusičany ustájení koní poblíž Prahy ustájení koní u Benešova Malý Ratmírov jezdecká stáj Kavalkáda Krusičany ustájení koní poblíž Prahy ustájení koní u Benešova ustájení koní u Benešova

Obec je obklopena rozsáhlými lesy a loukami a nachází se v ní Ratmírovský rybník. To jsou předpoklady pro některé aktivity, jako je pěší turistika (obcí prochází turistické značky), houbaření, rybaření, koupání, ježdění na zapůjčených loďkách a šlapadlech a pro některé další vodní sporty, např. jízda na kajacích po Hamerském potoce.

Pro nízkofrekventované silnice a lesní cesty a krajinu podle volby zvlněnou nebo kopcovitou je oblast také vhodná pro příznivce a cykloturistiky a cyklistiky. (Obcí vedou též cykloznačky a tento odkaz přináší některé cyklotrasy ). Nejbližší půjčovnu kol naleznete ve Ski Servisu Kunžak - Hradecká 160, Kunžak, telefon: 602 175 516 .

V Malém Ratmírově je možno si zahrát tenis, v oblasti je golf a minigolf.

V obci Dvoreček 2,5 km od Malého Ratmírova se nachází jezdecká stáj, kde je možné za 300 Kč/hod. si koně zapůjčit.

Mezi Landštejnem a Matějovicemi leží farma Rožnov. Je nejznámější lokalitou, kde můžete spatřit americké bizony. Mimo jiné součástí farmy je restaurace, kde se podávají jídla z bizoního masa.

Během výletu na hrad Landštejn je možné navštívit Lanový park Landštejn , který má v panenské přírodě České Kanady jedinečnou polohu. Můžete zde překonávat vysoké lanové překážky, zatímco vaše děti mohou slézat nízké překážky.

Za příznivých sněhových podmínek je v blízkosti Malého Ratmírova v přírodním parku Česká Kanada u Kunžaku strojově upravováno přes 100 km zimních běžeckých tras . Některé okruhy jsou propojené s rakouskými.

Obcí Malý Ratmírov prochází úzkokolejná trať vedoucí z Jindřichova Hradce napříč Českou Kanadou do Nové Bystřice v její jižní části, po níž projíždějí v hlavní turistické sezoně parní vláčky. Zájemci si mohou stahnout Jízdní řád parních lokálek. S cestováním po úzkokolejce je možno spojit i pěší výlet nebo výlet na kole. Ta se převážejí ve zvláštním voze.

Coby neposlední z dalších nevšedních možností nelze nepřipomenout památné místo, kde se roku 1900 uprostřed noci v létě ocitl obklopen hlubokými lesy český velikán a génius univerzálního formátu Jára Cimrman poté, co byl nemylosrdně vykázán z osobního vlaku č.4052 z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce po rozporu s vlakvedoucím o Mistrem zvažované elektrifikaci místní trasy. A jak je známo z odborných pramenů, tato elektrifikace by předběhla o 28 let elektrizaci pražského uzlu. Ku příležítosti 30. výročí této události zřídila železniční správa na zmíněném stanovišti železniční zastávku, nazvanou podle blízké vsi Kaproun. Existuje ještě jedna altenativa Mistrovy železniční výluky s obdobnou mírou relevance, o které vypovídá text interaktivní mapy České Kanady.

Na této stránce jsme naznačili jenom výčet možností co dělat a čím se zabývat. Záleží na každém, co v daném okamžiku zvolí.

nahoru